56 Międzynarodowe Targi Budownictwa „JESIEŃ 2019”

logo-targi-budownictwa-twj-dom-w-bielsku-biaej1512740066
logo-soe-targi-jesie-2019-male1567428747
panorama-targi-twj-dom-20151512737014

TARGI ZAKOŃCZONE! Podsumowanie.

NOWE TRENDY NA
  Międzynarodowych  Targach  Budownictwa „Jesień 2019”
i 21 Targach Technik Grzewczych i Oszczędności Energii „Instal System 2019”
w Bielsku-Białej


Zakończona w miniony weekend, dwu tematyczna impreza targowa na pograniczu polsko–czesko–słowackim - to  największe wydarzenie branżowe w Południowej Polsce.

Na stoiskach wiodących producentów i dostawców urządzeń, technologii i usług podczas targów można było dostrzec, iż głównym kierunkiem zmian i wyzwaniem jest efektywność energetyczna  i oszczędności energii.

Branża budowlana prezentowała  szeroką gamę  nowoczesnych technik  budowlanych  i rozwiązań projektowych dla  budownictwa niskoenergetycznego i pasywnego - w kontekście wchodzących w roku przyszłym wymogów dyrektywy unijnej.
Pojawiły się też bardzo interesujące dla inwestorów modułowe domy gotowe – skracające do minimum czas budowy bez względu na porę roku. Uzupełnieniem  oferty budowlanej były nowoczesne aranżacje, meble i wyposażenie wnętrz.


Targi Instal-System to przede wszystkim najnowsze rozwiązania  energooszczędnych systemów grzewczych, systemów zarządzania i oszczędzania energii w budynkach, a także techniki  dla zabezpieczenia komfortu i wysokiej jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń.


Najwięcej ciekawych rozwiązań   zaprezentowały firmy  z dynamicznie rozwijającej się branży OZE.  Pojawiło się wiele innowacji w skali europejskiej – czeskie dachówki fotowoltaiczne i metalowe zintegrowane panele fotowoltaiczne z Łotwy – umożliwiające budowę dachu bezpośrednio produkującego prąd, system do odzysku ciepła ze ścian z Austrii, były też polskie piece elektryczne z magazynem energii,. 

Ku zadowoleniu wystawców – oferta targów spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem  gości targowych. Można wnioskować – iż inwestorzy planując realizację obiektów poszukują sprawdzonych, nowoczesnych rozwiązań budowlanych właśnie na targach.
Natomiast przedsiębiorcy  i indywidualni odbiorcy energii przygotowują się aktywnie do zapowiadanych, systematycznych podwyżek cen energii. Starają się zabezpieczyć przed ich  skutkami poprzez zastosowanie najnowszych technik i sposobów na obniżenie kosztów , korzystając z bogatej oferty targów branżowych.
Zapotrzebowanie na nowoczesne rozwiązania i technologie stale rośnie -  na targach najbardziej oblegane były stoiska firm i stanowiska doradców energetycznych, prezentujących się w Strefie Oszczędności Energii. Także organizowane w czasie targów seminaria dla budujących, odbywały się przy komplecie zainteresowanych tematyką  gości.
Eksperci  i prelegenci obecni na tych spotkaniach  w swoich wystąpieniach podkreślali,iż efektywność energetyczna i oszczędności energii są to trendy, które zdominują najbliższe lata i określą kierunki zmian w dziedzinie optymalizacji zużycia energii. W dłuższej perspektywie celem jest ogrzewanie bezemisyjne urządzeniami elektrycznymi zasilanymi energią odnawialną lub wodorem.

Targi zakończyły się sukcesem dla wystawców, których oferty znalazły licznych nabywców, potwierdziły też duże zainteresowanie inwestorów najnowszymi, dostępnymi na rynku technikami i sposobami na budynek ciepły, przyjazny i oszczędny.
Dla zwiedzających były źródłem inspiracji, okazją do kontaktów i pozyskania solidnej dawki wiedzy, potrzebnej dla przeprowadzenia planowanej inwestycji.

W targach wzięło udział prawie 240 wystawców, w tym firmy czeskie, słowackie, firmy z Ukrainy i Łotwy, a odwiedziło je ponad 7 000 zainteresowanych inwestycjami gości polskich i zagranicznych.

Następna edycja targów już wiosną, 57 Międzynarodowe Targi w Bielsku-Białej Twój Dom 2020  odbędą się  13- 15 marca w Hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej.

Zapraszamy!