9 Bielskie Targi Edukacyjne

Podsumowanie 9 Bielskich Targów Edukacyjnych 2011

Wystawcy  9 Bielskich Targów Edukacyjnych, które odbyły się w dniach 15-17 lutego Bielsku-Białej na różne sposoby starali się zainteresować swoją ofertą prawie 6 tysięcy zwiedzających. Były prezentacje motoryzacyjne i lotnicze, pokazy barmańskie, doświadczenia pirotechniczne, sztuki walki i pokazy mody. Już wkrótce uczniowie będą wybierać szkoły i uczelnie - Targi Edukacyjne były pierwszym krokiem do podjęcia życiowych decyzji.

Na targach prezentowały swoją ofertę szkoły i placówki edukacyjne wszystkich szczebli z naszego regionu,  ze śląskich i krakowskich ośrodków akademickich, a także z wielu innych, nieraz odległych  regionów Polski.

Przez trzy dni targowe w  hali Bielskiego Klubu Sportowego stoiska ponad 100 wystawców oblegane były przez tłumy. Młodzież przybyła na targi z Cieszyna, Żywca, Pszczyny i Kęt, województwa śląskiego i małopolskiego.Na targach była możliwość uzyskania obszernych informacji , można było otrzymać komplet materiałów informacyjnych, porozmawiać z przedstawicielami szkól obecnymi na stoiskach, uzyskać wiedzę nie do znalezienia w Internecie.

Szkoły zawodowe prześcigały się w pomysłach na zobrazowanie profilu ich nauczania, można było sobie zrobić makijaż i pozwolić się uczesać uczniom szkół fryzjerskich i kosmetycznych czy przejść przyspieszony kurs pierwszej pomocy przedmedycznej.Szkoły językowe organizowały quizy i konkursy z nagrodami, można też było  rozpocząć naukę  szybkiego czytania.

W czasie 3 targowych dni na specjalnej estradzie  koncertowały szkolne zespoły muzyczne, taneczne i kabaretowe, odbywały się widowiskowe eksperymenty chemiczne i pokazy mody, Cieszące się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających wydarzenie od lat dostarcza uczniom i ich rodzicom obszernych informacji niezbędnych do świadomego i rzetelnego wyboru dalszej drogi edukacji. Atutem targów jest nie tylko wysoka frekwencja zwiedzających, ale i skierowana do nich kompleksowa oferta. Targom towarzyszy bowiem bogaty program konferencji i spotkań adresowanych nie tylko do uczniów, ale  do nauczycieli i osób dorosłych zainteresowanych poszerzaniem wiedzy.

W tym roku interesujący cykl seminariów o nowinkach informatycznych przygotowała Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, były też warsztay dla uczniów pozwalające na poznanie własnych predyspozycji zawodowych.

 

Patronaty medialne: