Targi już otwarte, gościem honorowym targów był europoseł, Pan Premier Jerzy Buzek .

W gronie znakomitych gości - przedstawicieli samorządów, izb budowlanych polskich, czeskich i słowackich, a także przedstawicieli  ukraińskiego Instytutu Budownictwa  rozpoczęliśmy pierwszy dzień Targów .

Z wielką radością powitaliśmy na uroczystości otwarcia p. premiera  Jerzego Buzka, który w swoim wystąpieniu omówił kilka inicjatyw podejmowanych aktualnie na forum Parlamentu Europejskiego.

 

Forum Biznesowe Polska -Ukraina

 

 

Bezpośrednio po ceremonii otwarcia, z udziałem pana premiera Jerzego Buzka  rozpoczęło się spotkanie polskich przedsiębiorców zainteresowanych eksportem na Ukrainę z  obecnymi na targach firmami ukraińskimi. Firmy te na bielskich  targach poszukują dostawców materiałów budowlanych na potrzeby prowadzonych przez siebie dużych inwestycji mieszkaniowych w Kijowie.

W ocenie obecnych na spotkaniu managerów polskich -oferta  współpracy ze strony ukraińskiej jest dla nich bardzo atrakcyjna.

W krótkim wystąpieniu otwierającym spotkanie p.premier poinformował zebranych o ogromnej wadze, jaką Parlament Europejski przywiązuje do rozwijania współpracy gospodarczej podmiotów europejskich na rynkach wschodnich .