Tradycyjnie, naturalnie, ekologicznie - dla zdrowia, domu i dla urody. Tak w dużym skrócie można by opisać ofertę zakończonych w niedzielę Tyskich Targów EKOstyl 2016.

    W trakcie 2 dni targowych stoiska wystawców odwiedziło prawie 3 000 gości z całego regionu. Zwolennicy ekologicznej i tradycyjnej żywności oraz  zdrowego życia w stylu eko mieli okazję poznać ofertę ponad 120  producentów z kraju i zagranicy.
Byli wśród nich uznani wytwórcy ekożywności i suplementów diety,  producenci  odzieży z materiałów naturalnych (len, bawełna) , kosmetyków  naturalnych i ekologicznych środków czystości,  oferta rekreacyjna, sportowa, wellness i SPA.
Propozycje polskich firm wzbogacili wystawcy zagraniczni -  z Czech, Litwy, Włoch, oraz Węgier.
Targi były kompleksową prezentacją oferty polskiego rynku produktów ekologicznych oraz idealną okazją do nawiązania kontaktów biznesowych i podpatrzenia, co polska ekobranża  ma atrakcyjnego i oryginalnego do zaoferowania.

Jednocześnie dla gości odwiedzających targi była to wyjątkowa okazja, aby poznać  wartościową  alternatywę  dla zachowania dobrego zdrowia i podniesienia jakości  życia.
Na większości stoisk wystawcy zapraszali do degustacji, prezentowali najnowsze terapie zdrowotne i suplementacje, zachęcali i przekonywali do stosowania naturalnych kosmetyków i produktów, dbania o kondycję i aktywny tryb życia.

Organizowane w Tychach po raz pierwszy Tyskie Targi EKOstyl  zgromadziły przedstawicieli liczących się firm na rynku biożywności  - prezentowana była najlepsza na europejskim rynku ustrukturyzowana woda mineralna, a także kompleksowy zestaw doskonałych suplementów diety najwyższej jakości po raz  prezentowany przez węgierskiego producenta.
Duża ilość  gości biznesowych odwiedzających targi, a także licznych konsumentów świadczy o rozwoju rynku ekożywności i ekoproduktów, a tym samym o większych możliwościach prowadzenia biznesu w tej ciekawej i perspektywicznej branży. Jest to również dowód, że zmniejszamy dystans do krajów w których styl eko od dawna jest mocną gałęzią gospodarki.
Targi EKOstyl były też miejscem niezwykle przyjaznym  dzieciom i pomocnym w  budowaniu ich świadomości ekologicznej.
Przez cały okres ich trwania rodzice mogli zostawić swoje maluchy pod czujnym okiem opiekunów, którzy zgodnie z zasadą uczyć bawiąc, inspirowali najmłodszych do ekologicznych gier i zabaw. Zajęcia na EKO FARMIE prowadzili wychowawcy z FloJaMo. By pobudzić ciekawość dziecka czasem wystarczy drewno, papier, szmatka i sznurek - aby super się bawić i poznawać metody pozwalające chronić nasze środowisko.

Gościem specjalnym Targów był mistrz kulinarny kuchni beskidzkiej, organizator i koordynator specjalnej Strefy Pokazów i Degustacji Kulinarnych  - Wiesław Wróblewski, którego kunszt kulinarny zainteresował prawdziwych smakoszy dobrego jedzenia oraz żywności ekologicznej.
Dania we włoskim wydaniu- zdrowe pasty i tajniki wyśmienitej południowej kuchni prezentowała  Restauracja Parole del Gusto z Żywca.
Wyjątkowym gościem Targów był Carlos Gonzalez-Tejera. Znany dziennikarz, pasjonat dobrego gotowania, smakosz i gawędziarz zaprezentował swój kulinarny show wśród  wystawców i zwiedzających. Mistrz na całym świecie promuje zdrową żywność i gotowanie nie tylko z sercem, ale także z głową.
Udział w targach przyniósł wszystkim wymierne korzyści, wielu wystawcom - biznesowe i marketingowe, co mamy nadzieję przełoży się na większą ilość klientów i rozwój prowadzonych przez nich firm.

Organizatorem imprezy było Biuro Wystaw i Promocji ASTRA z Bielska- Białej.
Już dziś zapraszamy Państwa na jesienną edycję targów, czyli na

   4 Międzynarodowe Targi EKOstyl 2016    
   Zdrowa Żywność - Styl Życia - EKOrodzina    
19 - 20 listopada 2016 r. do  Bielska-Białej
Hala pod Dębowcem, ul. Karbowa 26